Další mojí láskou je výroba lapačů snů. V tradičním stylu s klasickým nebo složitým vzorem mandaly v kruhu, ale i ty romantické s krajkou u mě mají své místo.

lapač snů allivMé lapače snů, hlavně ty tradiční na zakázku, ručně vyrábím, co nejvíce podle představ a použití budoucího majitele. Tak aby už při pohledu na něj byl člověk spokojený a byl mu dobrým talismanem, ale i netradiční dekorací a ozdobou.

Velký důraz dávam na barvy a jejich symbolický význam a schopnost vyvolávat určité vibrace a pocity, tak jak to dělali šamani.

 Pokud nemáte představu jak by měl váš lapač snů  vypadat, budu potřebovat vědět pár informací: jaké barvy se vám líbí,zda vás něco trápí (nemusí to být jen noční můry nebo nespavost, lapač snů může být použit mnoha způsoby ). potřebuji vědět, zda bude viset v ložnici nebo v jiné místnosti. A hlavně jestli ho chcete využít tradičním způsobem, protože si myslíte, že potřebujete OCRÁNCE talisman proti zlým snům a špatné energii, nebo pouze jako dekoraci 🙂 Protože už při výrobě musí šaman (nebo ten, co lapač vyrábí 🙂 ) lapač snů „nabít“ správnou energii. Váš příběh je mi inspirací a můzou …

O lapači snů se vedou různé pověsti.

lapač snůPodle jedné pověsti měla kdysi indiánská maminka trable s dítětem. To v noci plakalo, a tak šla za šamanem, který jí poradil, ať vyrobí amulet – lapač snů. Jiný příběh však vypráví o šamanovi, který měl vizi. V té se mu zjevil Iktomi – lstivý pavoučí bůh – a promluvil k němu. Během hovoru sáhl pro provázek, stočený vrbový prut, pírka, proužky kůže, korálky. Mluvil o cyklech života, o strachu, dětství a dospívání, o smrti. Když hovořil o tom, že jsou na světě různé síly – dobré a zlé a směrování člověka podléhá tomu, které poslouchá, do proutku vplétal pavučinu. Upletenou síť pak podal šamanovi s tím, že ho má použít ku pomoci svým lidem, aby měli lepší sny, vize, náladu i cílevědomost. Když prý bude věřit v jeho magickou moc, pavučina propustí dobré síly, ty zlé se zachytí a první sluneční paprsky je spálí…
Lapač snů, nemusí být nutně použit jen v ložnici pro lapaní špatných snů, ale třeba i v obývacím pokoji pro lepší proudění energie. Navozuje tak rodinný klid a pohodu. Nebo do starších domů nebo bytů, kde odhání zlé síly, co se mohli v domě za léta nashromáždit.

GALERIE

Momentálně lapače snů ze zdravotnách důvodů nevyrábím !!!