Strom životaStrom byl v mnoha dávných civilizacích, kulturách a náboženstvích ať už jako rostlina či mytologický symbol významným předmětem uctívání a rovněž místem pro nejrůznější obřady, modlitby a meditace, které provázely každodenní duchovní život mnoha kultur, kmenů a národů po celém světě, jenž této rostlině přisuzovaly hluboký duchovní význam a často také léčivou moc. Stromům se v minulosti zasvěcovaly rozsáhlé háje, popř. celé lesy a tato místa se poté stávala centrem s vysokou koncentrací energie a léčitelství.

Představa, že lidé mají strážné anděly, nebo duchy, jež je ochraňují, je stará jako lidstvo samo. V dávné Mezopotámii, kolébce civilizace Středního východu, byly tyto bytosti pokádány za osobní božstva, známá jako „massar sulmi“. Tuto tradici přijaly i pozdější civilizace na tomto území, například Babyloňané a Chaldejci, kteří zase naopak ovlivnili judaismus a jeho prostřednictvím křesťanství a islám. V Japonsku je strážný duch znám jako kami, v Barmě jako nat, v Řecku jako démon. V předkřesťanském Římě chlapce chránili bytosti zvané genius a dívky juno. Indiáni a všechny šamanské kultury věří v duchovní průvodce, kteří se mohou zjevit v jakémkoli tvaru, hlavně v podobě totemových zvířat nebo duchů předků.

Mandala znamená magický kruh. Ačkoli toto slovo pochází z východu, samotná mandala je nadkulturním symbolem jednoty a rovnováhy vyskytující se ve všech dobách, kulturách i náboženstvích. Mandaly jsou staré jako lidstvo samo. V mandalách se potkává barva (ženská energie) a tvar (mužská energie).  Pokud sledujeme pravidelné obrazce mandaly, duše se zklidňuje, vnitřní svět se uspořádává a dochází k léčení na všech úrovních.  Při práci nebo pozorování obrazce dochází k lepší spolupráci levé a pravé mozkové hemisféry a k řadě dalších harmonizačních pochodů jako je sjednocení naší mužské a ženské části. Stejně tak indiánské písečné obrazy jsou tvořeny, aby dodaly nemocnému, který je posazen do vlastního středu kruhového obrazce, vědomosti, které zapomněl a proto je nemocný. Mandaly se mohou svým užitím velmi lišit. Vždy záleží na autorovi, kultuře a účelu použití. Mandaly se mohou lišit také tvarově.

Stromy života, Mandaly, Andělé, Patroni…

Stromy života, mandaly a andělé (a jiné bytosti 🙂 ) maluji i na přání, neboli „na míru“. Velký důraz dávam na barvy a jejich symbolický význam a schopnost vyvolávat určité vibrace a pocity. S pomocí energie barev je možné uvést lidský organismus, který se ocitl ve zmatku, opět do zákonitého řádu!

Zakládám si na tom, aby byl obraz nejen dekorací, ale i talismanem a symbolem Vás nebo toho co cítíte. Aby na Vás působil klidným dojmem a přenášel na Vás pozitivní energii.

 Pokud nemáte představu jak by měl váš obraz vypadat budu potřebovat vědět pár informací: jaké barvy se vám líbí, nebo co by měl obraz představovat ( lásku, rodinu, mír, přátelství apod.), mohu se zeptat na to co vás trápí jaké máte starosti, popřípadě požádám o foto člověka, kterému bude obraz patřit. 

Váš příběh je mi inspirací a můzou …

Obrazy jsou malované na plátno, které je napnuto na dřevěném rámu.

Cena?

25 x 30 cm  –   1000 Kč

30 40 cm  –   1500 Kč

40 60 cm –  2000 Kč

50 x 70 cm  2500 kč

60 80 cm – 3000 Kč

80 x 100 cm –  3500 kč

100 100 cm – 4000 Kč

Tyto ceny a rozměry jsou orientační / základní. Mandala nebo složitější obraz – cenu sdělím po domluvě jak bude obraz vypadat.

Poštovné a balné 150 kč (za nadměrné/ neskladné +100 kč, to jsou větší formáty než jsou uvedeny výše) Platba předem na účet!

Za jak dlouho by byl hotový ?

Dle aktuální vytíženosti, ale zpravidla tak tři měsíce.

Jak si obraz objednat?

Po dohodě jak by měl obraz vypadat,  zašlu fakturu, po připsání peněz na účet začnu obraz malovat ! Hotový obraz vyfotím a pošlu Vám foto ke schválení.

OBJEDNAT: prosím pište na email alliv@alliv.cz, nebo mě kontaktujte na facebooku.